O NAS

Fundacja czas na las


Fundacja czas na las


Fundacja czas na las jest organem prowadzącym Leśne Przedszkole Mysikrólik.

Po co fundacja?
Fundacja czas na las powstała z potrzeby serca i zmiany.

Co jest nam bliskie?
Przeciwdziałanie syndromowi deficytu natury - bliskość - natura - porozumienie bez przemocy - samoregulacja - powrót do korzeni - im prościej tym lepiej

Karolina Galla

Prezeska Fundacji, neurologopedka, nauczycielka wychowania przedszkolnego, edukatorka przyrodniczo-leśna

mama Ewki i Tomka. Pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji Czas na las, oraz pierwszego na Śląsku Leśnego Przedszkola Mysikrólik. Zawodowo dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ziemięcicach (aktualnie na urlopie wychowawczym), konsultant dziecięcej opieki ambulatoryjnej w Siemianowicach Śląskich. Z wykształcenia magister nauk społecznych, logopeda, neurologopeda, pedagog, terapeutka komunikacji alternatywnej i wspomagającej, karmienia i interwencji żywieniowej, promotorka karmienia piersią. Lubi książki, zieleń i kawę.

Anna Leman

Wiceprezeska Fundacji, księgowa
Koordynatorka projketu "Leśne Przedszkole w Gminie Bobrowniki"

mama dwójki maluchów, Wojtusia i Kai. Interesuje się wszelkimi alternatywnymi metodami rodzicielstwa i edukacji, w szczególności tych, które zbliżają dzieci do natury. Poza tym miłośniczka nietypowych sposób spędzania wolnego czasu – gier wyobraźni, RPG, escape room. Z wykształcenia magister matematyki teoretycznej. Zawodowo od 11 lat zajmuje się tematyką dotacji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych dla firm i instytucji. Najczęściej rozlicza dotację, ale nieobce jej również pisanie wniosków oraz załatwianie innych spraw urzędowych.

Agata Miodek-Wojdyła

Dyrektorka przedszkola, oligofrenopedagożka, nauczycielka wychowania przedszkolnego, edukatorka przyrodniczo-leśna

Prywatnie żona Szymona i mama dwóch łobuzów, Witka i Jędrka. Dla rozrywki chętnie sięga po książkę lub zobaczy dobry serial. Zawodowo całym sercem pedagog specjalny, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju. Ale też doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki z uprawnieniami do zarządzania placówkami oświatowymi.

Magdalena Christ

Metodyczka

mama dwóch dziewczynek - Lilianki i Emilki. Miłośniczka lasu, spacerów, kolekcjonerka książek. Współzałożycielka fundacji „Czas na las” i inicjatorka projektu leśne przedszkole Mysikrólik. Zawodowo doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z wykształcenia nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, a także terapeuta w zakresie terapii pedagogicznej.

Dominika Kwarcińska

Pedagożka, terapeutka pedagogiczna i terapeutka integracji sensorycznej

Żona Bartka, mama Zosi i Janka. W kontakcie z Dzieckiem na pierwszym miejscu stawia poczucie bezpieczeństwa, relację, przyjazną atmosferę. Nieobca jest jej edukacja alternatywna. Od niedawna zachwycona nauczaniem bliskim przyrodzie. Pełna entuzjazmu, otwarta, chętna do zgłębiania świata natury i dzielenia się nim.

Izabela Kowalska

Nauczycielka wychowania przedszkolnego

absolwentka edukacji wczesnoszkolnej i pedagogiki opiekuńczo wychowawczej. Jako nauczyciel stara się zaszczepić w dzieciach potrzebę doświadczania i poznawania. Bycie w relacji z małym człowiekiem jest najistotniejsze. Poczucie bezpieczeństwa, wsparcie i pełna akceptacja daję tę możliwość. Prywatnie mama Hani i Franka. Uwielbia słońce, dobrą książkę, ciepłą herbatę i czas dla siebie.

Anna Mazgaj

Pedagożka,pomoc nauczyciela

Pedagożka praktykująca w życiu prywatnym jako mama Natalki – pięcioletniej, energicznej dziewczynki. Opiekun młodej psinki o wybitnie terierowatym charakterze – Inki. Żywo zainteresowana pedagogiką i psychologią dziecka, uważna na dziecięce emocje i pełna przekonania, że „pewnego dnia sposób, w jaki mówimy do dzieci, stanie się ich własnym głosem” (Peggy O’Mara). W przeszłości, jako opiekun osoby niepełnosprawnej, brałam udział w obozach organizowanych przez Fundację Wspólnoty Burego Misia.

Grzegorz i Agnieszka Blachnik

Złote rączki i dobre duchy Mysikrólika.

Wspólnie dbają o ład, porządek i bezpieczeństwo w Mysikrólikowie.

Martyna Jarosławska

Pomoc nauczyciela, instruktorka jogi

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji hatha joga, zajmuje się też medytacją poznając naturę umysłu, co pomaga w radzieniu sobie ze stresem. Przez ostatnie 4 lata mieszkała w Beskidzie Wyspowym, gdzie gotowała na warsztatach w ośrodku edukacyjnao rozwojowym. Opiekowała się również dzieciakami gości, którzy zdecydowali się uczestniczyć w warsztatach. W Mysikróliku prowadzi zajęcia z jogi.

Adriana Morawiec

psycholożka, oligofrenopedagożka

W swojej pracy opiera się na zasadach rodzicielstwa i człowieczeństwa bliskości oraz porozumienia bez przemocy. Na budowaniu relacji między dziećmi i ich rodzicami, opiekunami i nauczycielami, opartych na szacunku i równej godności. Prywatnie mamą Kaliny i Stasia. Pasjonatka dzikiej przyrody oraz rowerowych podróży z namiotem i menażką, uzależniona od książek i kawy, wegetarianka.

Małgorzata Stęchły

fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej.

Z małymi pacjentami pracuje od 2008 roku, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz autystykami i dziećmi ze spektrum autyzmu. Gosi dzieci - Ewa i Antoni pozwoliły jej spojrzeć na pacjentów sercem rodzica, którego priorytetem jest bezpieczeństwo, zdrowie i szczęście dziecka.

Wiktoria Ferdyn

Nauczycielka języka angielskiego

Po kilkuletnich studiach na wydziale filologii angielskiej i kierunku International Business zrealizowanych w całości w języku obcym, odbytych podróżach po świecie i ukończonych międzynarodowych projektach przyszedł czas na to, by skupić się na uczeniu innych. Jest to jedna z kolejnych jej pasji, jak squash, jazda konna czy śpiew, z której czerpię nieskończoną radość. Zaraża się od dzieci entuzjazmem, a w Leśnym Przedszkolu może bawić się i odkrywać jeszcze więcej.

Izolda Czmok Nowak

Po naszymu z Mysikrolikiem, czyli slónsko godka dla bajtli

Pochodząca z Radzionkowa rodowita Ślązaczka, absolwentka psychologii oraz wychowania plastycznego. Ukończyła kurs dla dokumentalistów DOK PRO w Wajda School. W TVP Katowice od 2009 roku. Realizuje reportaże i programy telewizyjne. Od 2013 roku prowadzi również autorski program „Dej pozór” odkrywający tajemnice jej ukochanego Śląska i ukazujący ludzi, dzięki którym jego tradycje są dziś wciąż żywe. Prowadziła również warsztaty filmowe dla dzieci. Mama dziewiętnastoletniej Aurelii i pięcioletniego Ignasia.

Tomasz Nowak

Po naszymu z Mysikrolikiem, czyli slónsko godka dla bajtli

Piekarzanin od urodzenia, absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim. Od 2003 redaktor naczelny tygodnika „Życie Bytomskie”. Publikował też w innych tytułach. Prowadził warsztaty dziennikarskie i PR dla uczniów, nauczycieli oraz dla firm. Tata dziewiętnastoletniej Aurelii i pięcioletniego Ignasia. Od kiedy został ojcem uwielbia wymyślać - również po śląsku - bajki dla dzieci.

Grzegorz Łotocki

Tato Ewki i Tomka, wsparcie techniczne Mysikrólika. Prowadzi Szkółkę Narciarską Mysikrólik.