wyślij zapytanie

Pracujemy w godzinach 7.30 - 16.30.

Mysikrólik jest dla dzieci od 2,5 do 7 lat, którymi opiekuje się dwóch wychowawców oraz dwie osoby do pomocy.

Mysikrólik posiada bazę stacjonarna usytuowaną w Rogoźniku w Madejowym Dworze oraz bazę terenową – namiot sferyczny, który znajduje się w Wymysłowie. Zajęcia odbywają się w bazie terenowej.

W ramach 25 miejsc są 3 miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

Mysikrólik oferuje pomoc psychologiczno-pedagogiczną, czyli w razie potrzeby wsparcie psychologa, logopedy, pedagoga specjalnego, fizjoterapeuty.

W pierwszym roku Mysikrólik jest dofinansowany i czesne wynosi 300,00 zł ( w tym wyżywienie). W kolejnych latach czesne jest uzależnione od kwoty dotacji jaką fundacja otrzyma z ramienia Gminy Bobrowniki.

Mysikrólik organizuje zajęcia w ramach opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Mysikrólik jest prowadzony w duchu rodzicielstwa bliskości, NVC, Self-Reg. Zgodnie z założeniami leśnych przedszkoli, Mysikróliki spędzają czas na zewnątrz bawiąc się, ucząc, leżakując, jedząc, uprawiając sporty.

Mysikrólik realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego MEN

Mysikróliki uczą się angielskiego, mają zajęcia dodatkowe m.in., szachy, rytmikę, jednak leśne przedszkole to przede wszystkim spontaniczny ruch i swobodna zabawa.

Pyszne, zdrowe posiłki, dostarczane są małym Mysikrólikom na zasadzie cateringu. Śniadanie 9.00, obiad 12.30, podwieczorek 14.30.

Istnieje możliwość diety eliminacyjnej.

Uważamy, że każde dziecko ma prawo wchodzić w nowe środowisko w bezpieczny dla niego i łagodny sposób. Dlatego w początkowym okresie będziemy spotykać się w ramach mini leśnej adaptacji. Kolejno rodzic pozostaje z dzieckiem, tak długo jak tego obydwoje potrzebują.

Organem prowadzącym Mysikrólika jest Fundacja Czas na Las,organizacja pozarządowa, powołana z potrzeby serca i zmiany.